.
.
 
 
 
.
 
.

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

  Herhangi bir dernek,vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

   T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyız.Herhangi bir dernek,vakıf,düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz.Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda çağdaş,evrensel,laik,ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden dolayı ayrım yapılmaz.

 
  Fiyatlarınıza hangi hizmetler dahildir?
    Öğrenci bütçeleri düşünülerek ayarlanmış fiyatlarımıza, KDV, kahvaltı, ulaşım, su, elektrik,yakıt, temizlik, internet , güvenlik hizmetleri dahildir.

 
  Yurdunuzda  kahvaltı,öğle ve akşam yemekleri veriliyor mu?
   
    Yurdumuzda haftanın 7 günü yemek ve kahvaltı ücretsiz verilmektedir.


  Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.
 
     Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor.Isınma sistemlerimiz teknik ekibimiz tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Yurt binalarımız ısı ve ses izolasyonludur. Kalorifer kazanlarımızda yüksek kalorili ithal Sibirya kömürü kullanılmaktadır.


  Kayıt için neler gerekir?

-Müracaat formu yurt müdürlüğünden alınır
-Öğrencinin toplu yerlerde yaşamaya engeli bulunmadığına dair sağlık raporu (dispanserden)         
-Öğrenci belgesi(okuldan)
-4 adet fotoğraf                              
-Adli sicil belgesi (savcılıktan)
-Yerleşim yeri belgesi (nüfus müdürlüğü veya muhtardan)
-Öğrenci ve velisinin nüfus cüzdanı fotokopisi


  Ramazan ayında kahvaltı servisi ve sahur veriliyor mu?
 
   Ramazan ayı içerisinde oruç tutan öğrencilerimiz için sahur verilirken,tutmayan öğrencilerimiz için ise kahvaltı verilmektedir.


  Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
 
    Binalarımızın konumlarına, oda tip ve kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.Erkek öğrenci yurt ve apartlarımızda aylık ücretler 250 – 400 TL, Kız öğrenci yurt ve apartlarımızda aylık ücretler 300 – 500 TL aralığındadır. Yurda kayıtlar 1 Eylül 2010– 30 Haziran 2011 tarihleri itibariyle 10 aylık  bir öğretim yılı süreli olarak yapılmaktadır.


  Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?
 
    Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz.Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize,birici-ikinci öğretim olma durumunuza,sosyo-kültürel yapınıza , aynı  şehirden gelme durumuna vb.uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.


  Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?
 
    Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt idarecilerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya nakil durumu gerçekleştirilmektedir.


  Ulaşım hakkında bilgi edinmek istiyorum.
 
    Şehir merkezine 10 km uzaklıkta olan kampüse yurt binalarımız önünden geçen halk otobüsleri ile yaklaşık 15 – 20 dk da ulaşım sağlanmaktadır.


  Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz?
 
    Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Giriş-çıkışlar kontrollü kayıtlı olarak  yapılmaktadır. Ayrıca 24 saat güvenlik kameralı kontrol sağlanmaktadır..
 
.